آغاز پرداخت یارانه صادرات سیب زمینی

سیب زمینی

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت یارانه صادراتی به ۱۳۰ صادرکننده سیب زمینی از (سه شنبه) خبر داد.

«شاهرخ شجری» افزود: با تخصیص ۴۰۹ میلیارد ریال اعتبار و ابلاغ آن به استان ها، از امروز یارانه صادراتی به مبلغ ۱۵۰۰ ریال به ازای صادرات هر کیلوگرم سیب زمینی پرداخت می شود.
وی افزود: این یارانه به افرادی تعلق می گیرد که از نوزدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۳ تا سی و یکم مهرماه امسال سیب زمینی صادر کرده اند.
شجری ادامه داد: بر پایه بررسی های دفتر توسعه تجارت محصولات کشاورزی و مطابقت فهرست نام افراد و مستندات صادراتی آنان با آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، ۱۳۰ صادرکننده سیب زمینی یارانه می گیرند.
وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیشنهاد کرده است برای صادرکنندگان سیب زمینی از یکم مهرماه ۱۳۹۴ تا پایان سال، ۶۰۰ میلیارد ریال یارانه تخصیص یابد.
مدیر کل دفتر توسعه تجارت محصولات کشاورزی اضافه کرد: در صورت موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با پیشنهاد وزارتخانه و تامین اعتبار، یارانه این گروه از صادرکنندگان نیز پرداخت می شود.
به گزارش ایرنا، پارسال بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن سیب زمینی در کشور تولید شد.
پیش بینی می شود امسال نزدیک به پنج میلیون تن سیب زمینی در کشور تولید شود و به بخش های تازه خوری، صنعت، بذر و صادرات تخصیص یابد.
سالیانه ۵۰۰ هزار تا ۵۵۰ هزار تن از این محصول برای بذر کشاورزان، ۷۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تن در صنایع تبدیلی و دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن برای تازه خوری مصرف می شود.
بیش از ۳۲۰ هزار تن سیب زمینی نیز هر سال صادرات می شود.
بر پایه آمار هفت ماهه امسال، ۲۷۰ هزار تن سیب زمینی صادر شده است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی